تبلیغات
آقا امام زمان (عج) - مطالب فروردین 1392

آقا امام زمان (عج)

اللهم عجل لولیك الفرج

 

پیش گویی حضرت رسول خدا (ص)

 

نوشته شده توسط:محمد علی

پیش گویی حضرت رسول خدا (ص)

سلیم از ابن عباس نقل مى كند: در ذى غار بر على (ع) وارد شدم . صحیفه اى برایم بیرون آورد و گفت : پسر عباس ! این صحیفه اى است كه رسول خدا (ص) بر من املا فرمود و من ، به خط خودم نوشتم .
گفتم : یا امیرالمؤ منین (ع)! آن را برایم بخوان .
على (ع) آن را برایم خواند. همه حوادث پس از رسول خدا (ص) تا شهادت حسین (ع)، و این كه چگونه كشته مى شود، چه كسى او را مى كشد و چه كسانى با او به شهادت مى رسند، همه و همه در آن آمده بود. على (ع) سخت گریست و مرا به گریه انداخت . از جلمه مطالبى كه خواند. این بود: چگونه با او رفتار مى شود، و چگونه فاطمه (س) به شهادت مى رسد، و چگونه حسن (ع) شهید مى شود، و چگونه امت با او مكر مى ورزد...(299 )
روایت شده كه على (ع) به هنگام دفن زهرا (س) خطاب به رسول خدا (ص) گفت :
((.دخترت به تو خبر خواهد داد كه چگونه امتت جمع شدند، و بر او ستم ورزیدند. از او بپرس چنان كه شاید و خبرگیر از آنچه باید، چه اندوه هایى كه در سینه اش نهفته است ، و او راهى براى بیان آن نیافته است ...


_______________________

كافى ، ج 1، ص 459


http://up99.com/upfiles/jpg_files/CO198961.jpg


شیطان به خداوند گفت:

 

نوشته شده توسط:محمد علی

شیطان به خداوند گفت:

چگونه است که بندگانت تو را دوست دارند و تو را نافرمانی میکنند

در حالی که با من دشمنند و از من اطاعت میکنند.

خطاب رسید که ای ابلیس:

به واسطه ی همان دوستی که با من دارند و دشمنی که با تو ،

از نافرمانی های آنان در میگذرم...


حدیث قدسی:

 

نوشته شده توسط:محمد علی

حدیث قدسی:
قال الله عزّوجلّ:


به‌راستی در‌می‌گذرم از مردمان مسلمانی كه ولایت امام عادلی را كه از جانب خداوند است پذیرفته‌اند.

____________________

(كافی1/376) 


پیشگاه محبوب

 

نوشته شده توسط:محمد علی

پیشگاه محبوب


حدیث از نوف البكالى :

رَاَیْتُ أمیرَ المُؤمِنینَ علیهالسلام مُوَلِّیا مُبادِرا ، فَقُلْتُ : اَیْنَ تُریدُ یا مَولاىَ؟ فَقالَ : دَعنى یا نَوفُ ، اِنَّ آمالى تُقَدِّمُنى فِى المَحبوبِ. فَقُلتُ : یا مَولاىَ وَ ما آمالُكَ؟ قالَ : قَدْ عَلِمَهَا الْمَأمولُ وَ اسْتَغنَیتُ عَنْ تَبیینِها لِغَیْرِهِ ، وَكَفى بِالْعَبْدِ اَدَبا اَلاّ یُشْرِكَ فى نِعَمِهِ و اِرْبِهِ غَیْرَ رَبِّهِ؛

امیر المؤمنین علیه السلام را دیدم كه شتابان مى رود . عرض كردم : مولاى من كجا مى روى؟ فرمودند : «اى نوف رهایم كن! آرزوهایم مرا به پیشگاه محبوب مى كشانَد». عرض كردم : مولاى من! آرزوهایتان چیست؟ فرمودند : «آن كس كه مورد آرزوست ، خود آنها را مى داند و نیازى نیست به غیر او بگویم . بنده را همین ادب بس كه در نعمتها و نیازش ، غیر پروردگارش را شریك نگردانَد» .

____________________________

بحار الانوار(ط-بیروت) ج91 ، ص94 - مستدرک الوسایل و مستنبط المسایل ج11 ، ص221چگونگی ورود حضرت زهرا سلام الله علیها به محشر

 

نوشته شده توسط:محمد علی

چگونگی ورود حضرت زهرا سلام الله علیها به محشر

در احادیث معتبر از طریق شیعه و سنی آمده است که در روز رستاخیر حضرت فاطمه علیهاالسلام را به ناقه اى از ناقه هاى بهشتى سوار مى کنند و ملائکه اطراف او را مى گیرند، جبرئیل از طرف راست، میکائیل از طرف چپ، امیرالمؤمنین پیشاپیش، امام حسن و امام حسین نیز از پشت سر، ایشان را همراهى مى کنند، و با تمام عظمت و جلالت وى را به محشر مى آورند، تا جایى که خلایق از دیدن ایشان سرهاى خود را پایین می اندازند و چشم هایشان را می بندند، تا فاطمه علیهاالسلام دختر رسول خدا صلى اللّه علیه و آله عبور کند.
مردم محشر با شنیدن این پیام که از سوى عرش خدا صادر مى گردد، همگى سرهاى خود را پایین مى اندازند و چشم هایشان را مى بندند و فاطمه علیهاالسلام از روى پل صراط عبور مى کند و در کنار بهشت قرار مى گیرد. سپس با عزت و احترام بى نظیر هفتاد هزار فرشته تسبیح گویان حضرت را وارد محشر مى کنند و به همین تعداد حوریان بهشتى به استقبالش مى آیند… . (یا مَعشرَ الخَلائق! نکسوا رُئوسِکُم و غَضُّوا اَبصارَکُم حَتى تَمُّر فاطمه علیهاالسلام بِنتَ مُحمد عَلى الصِراطِ، فَتَمُر مَع سَبعین الف جاریه مِن الحُور العَین… .)
آرى در روز قیامت نیز همه چشم ها لیاقت دیدن فاطمه علیهاالسلام را نخواهند داشت، فقط آنان که در این دنیا امتحان پس داده و لیاقت شیعه بودن را کسب کرده اند، مدال افتخار آن روز را از دست فاطمه علیهاالسلام دریافت مى دارند.


http://up99.com/upfiles/jpg_files/qrq74249.jpg


حدیث تصویری

 

نوشته شده توسط:محمد علی

http://up99.com/upfiles/jpg_files/mY274777.jpg