تبلیغات
آقا امام زمان (عج) - چگونگی ورود حضرت زهرا سلام الله علیها به محشر

آقا امام زمان (عج)

اللهم عجل لولیك الفرج

 

چگونگی ورود حضرت زهرا سلام الله علیها به محشر

 

نوشته شده توسط:محمد علی

چگونگی ورود حضرت زهرا سلام الله علیها به محشر

در احادیث معتبر از طریق شیعه و سنی آمده است که در روز رستاخیر حضرت فاطمه علیهاالسلام را به ناقه اى از ناقه هاى بهشتى سوار مى کنند و ملائکه اطراف او را مى گیرند، جبرئیل از طرف راست، میکائیل از طرف چپ، امیرالمؤمنین پیشاپیش، امام حسن و امام حسین نیز از پشت سر، ایشان را همراهى مى کنند، و با تمام عظمت و جلالت وى را به محشر مى آورند، تا جایى که خلایق از دیدن ایشان سرهاى خود را پایین می اندازند و چشم هایشان را می بندند، تا فاطمه علیهاالسلام دختر رسول خدا صلى اللّه علیه و آله عبور کند.
مردم محشر با شنیدن این پیام که از سوى عرش خدا صادر مى گردد، همگى سرهاى خود را پایین مى اندازند و چشم هایشان را مى بندند و فاطمه علیهاالسلام از روى پل صراط عبور مى کند و در کنار بهشت قرار مى گیرد. سپس با عزت و احترام بى نظیر هفتاد هزار فرشته تسبیح گویان حضرت را وارد محشر مى کنند و به همین تعداد حوریان بهشتى به استقبالش مى آیند… . (یا مَعشرَ الخَلائق! نکسوا رُئوسِکُم و غَضُّوا اَبصارَکُم حَتى تَمُّر فاطمه علیهاالسلام بِنتَ مُحمد عَلى الصِراطِ، فَتَمُر مَع سَبعین الف جاریه مِن الحُور العَین… .)
آرى در روز قیامت نیز همه چشم ها لیاقت دیدن فاطمه علیهاالسلام را نخواهند داشت، فقط آنان که در این دنیا امتحان پس داده و لیاقت شیعه بودن را کسب کرده اند، مدال افتخار آن روز را از دست فاطمه علیهاالسلام دریافت مى دارند.


http://up99.com/upfiles/jpg_files/qrq74249.jpg